От Община Челопеч съобщиха в социалната мрежа, че отборът по гребане „Средногорски дракони“ е представил достойно България и Община Челопеч на престижния Фестивал на драконовите лодки в град Нинбо, Китай, провел се тези дни.
След убедително представяне в квалификационните серии нашите състезатели са достигнали до финалната надпревара, където са завоювали престижното трето място сред силна международна конкуренция.
Празникът на драконовите лодки започна символично още на 11 юни в Китайския кът в Челопеч, където представители на Китайския културен център в София организираха изложбата „Един квадратен метър музей“.
По време на престоя си в Китай нашите гребци имаха възможността да се докоснат до богатството на китайската култура, а в замяна да представят частица от българската идентичност. На фестивала бяха изложени традиционни български занаятчийски изделия и предмети, които предизвикаха голям интерес сред китайската публика.
От Община Челопеч изказват благодарност към Китайския културен център в София, които отправиха специалната покана към отбор „Средногорски дракони“ – единственият представител на България в състезанието.
Искрени благодарности отправят и към рудничната компания /ДПМ Металс Челопеч/ за оказаната финансова подкрепа.
Най-големи благодарности отправят към всеки един от състезателите от отбора „Средногорски дракони“, които със своята воля, дисциплина, характер и състезателен дух показаха, че България е история, традиция, талант и сила.
Източник: srednogorie.bg








