На 20 април в Спортна зала „Иван Минкин“ в гр. Пирдоп се проведе вторият кръг от квалификациите за републиканското първенство по волейбол за момичета 8-10 клас.
Софийска област беше представена от Волейболен клуб Пирдоп с треньор Теодор Колев. Момичетата попаднаха в група с отборите на Перник, Кюстендил и Сандански.
Събитието беше организирано от волейболния клуб на Пирдоп, със съдействието на Община Пирдоп.
Според регламента, победителят от едната двойка отбори трябваше да се изправи срещу победителя от другата. Така, нашите момичета изиграха 2 двубоя.
В първия си мач пирдопчанки се изправиха срещу отбора на Перник и ги победиха с 2:0 гейма, като показаха отборна игра, хъс и желание за победа.
В решителният си последен двубой, нашите момичета се изправиха срещу отбора на Кюстендил. За съжаление, късметът бе на страната на Кюстендил, които победиха Пирдоп с 2:0 гейма.
Волейболистките получиха медали и купи за доброто си представяне на квалификациите, връчени от председателя на ВК Пирдоп Иван Котов.
Източник: srednogorie.bg








