Във вчерашния ден, когато светът отбеляза Световния ден на книгата, в село Чавдар откриха поредния „Месец на книгата”. Мероприятието се организира от Община Чавдар и се провежда за пети път. Целта е да се популяризира съвременната българска литература и насърчава четенето на книги.
Символично начало на пътуването сред книгите бе поставено с гостуващия театър ,,Любомир Кабакчиев“ от град Казанлък. В салона на Читалище „Надежда-1900“ те представиха комедията „Не се обличай за вечеря“ от Марк Камолети. Публика искрено се забавлява на трагично-комичната ситуация изложена в заплетения сюжет от автора.
Специално си заслужава да се отбележи великолепната игра на младите актьори Анелия Мангърова, Беатрис Благоева, Десислава Стоянова, Иван Колев, Петър Петров и Стефан Роглев. С много актьорско майсторство и пълно себераздаване те изиграха своите роли и получиха заслужени аплодисменти.
Кметът на община Чавдар Григор Даулов благодари на актьорите за сърцатата игра и за голямото удоволствие, което те доставиха на публиката. Кметът им връчи кошница с цветя и плакет на Месеца на книгата.
Григор Даулов призова жителите на Чавдар да се включат в предстоящите събития в рамките на Месеца на книгата. Ценителите на българската литература ще имат възможност да се срещнат с писателите Здравка Евтимова и Николай Терзийски. Свои стихове ще четат поетесите Мария Донева и Ивелина Радионова. Моноспектакълът „Една българка“ ще представи актрисата Снежина Петрова от Народния театър „Иван Вазов“.
Месецът на книгата ще завърши в Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската просвета, култура и на славянската писменост – 24 май, когато в Чавдар ще гостува писателят Захари Карабашлиев.
Източник: rnews.bg